15 let Ústekého kraje

15 let Ústekého kraje

15 let Ústeckého kraje / Aktivity / Road show

Road show

Road show 

Na tzv. „velkou“ výstavu, která prezentuje úspěchy regionu v sedmi okresních městech Ústeckého kraje, obsahově navazuje roadshow.

Na víc jak třech desítkách frekventovaných míst si budou moci návštěvníci prohlédnout sérii rollupů prezentujících tematicky zaměřené projekty z různých oblastí:

Rekultivace a životní prostředí: úzce související témata. Původní hluboké krátery povrchových dolů a pustiny provozních výsypek nahradily návštěvníky oblíbené dromy a upravená jezera. Plocha zrekultivovaných území už přesáhla 16 tisíc hektarů. Přirozená údržba krajiny, odsíření elektráren i kotlíkové dotace vrátily na louky ohroženou flóru i faunu.

V souvislosti s předcházejícím nastaly doslova překotné změny v cestovním ruchu. Vývoj statistiky návštěvnosti kraje dokládá jen za posledních pět let nárůst průměrně přes 10 procent. Kraj se může pochlubit čtyřmi destinačními agenturami s programy, kterým vévodí řadou cen ověnčená Brána do Čech.

Ústecký kraj, který je doslova protkán historií a kulturními památkami, se nesmazatelně zapsal do české historie – staroslavný Říp, Stadice či bitva u Chlumce jsou jen částí kulturního dědictví země. Na to navazuje Ústecký kraj ve svém nově zřízeném programu Rodinné stříbro, kde je zařazeno 25 dlouhodobě konaných nejvýznamnějších akcí v regionu.

Velkých změn doznalo v kraji také zdravotnictví především se vznikem Krajské zdravotní v roce 2007, jež sdružuje pět nemocnic, a která se stala stěžejním poskytovatel zdravotní péče v kraji. Spolu se zdravotnictvím je nutno zdůraznit rozvoj integrovaného záchranného systému kraje. Vždyť obnova stanic a vozů zdravotnické záchranné služby v řádech pěti miliard korun přispívá k záchraně životů 24 hodin denně.

O školství sice ředitel Gymnázia Teplice Zdeněk Bergman hovoří o jako o konzervativní oblasti ze své samotné podstaty, sám však hned vyjmenovává jeho vývoj v Ústeckém kraji. Program Páteřní školy Ústeckého kraje optimalizoval síť středních škol v regionu s cílem zlepšení nabídky vzdělávání. Studenti v dnešní síti 16 vybudovaných celků vítězí v řadách tuzemských i mezinárodních soutěží.

Také oblast sportu má v kraji velmi dobrou pozici a to nejen sport profesionální. Stačí se podívat na stále se zvyšující účast běžců v Ústeckém půlmaratonu nebo úspěšné celostátní zimní olympijské hry dětí a mládeže.

S rozvojem podnikání úzce souvisí také infrastruktura v kraji. Nejen průmyslová zóna Triangl, ale také oblast u Lovosic, či podpora rozvoje venkova si žádají urychlení dostavby dálnice D8 i D7. Kraj však nezapomíná ani na železniční a autobusovou dopravu, v neposlední řadě však ani na lodní dopravu. 

Krajský úřad Úk

2. 5 - 30. 7. 2016

Krajský úřad Ústeckého kraje

Ústí nad Labem

19. 5 - 2. 6. 2016

Magistrát města Ústí nad Labem

Chomutov

19. 5 - 2. 6. 2016

Divadlo Chomutov

Děčín

19. 5 - 2. 6. 2016

Magistrát města Děčín

Teplice

19. 5 - 2. 6. 2016

Dům kultury Teplice

Most

19. 5 - 2. 6. 2016

Magistrát města Most

Louny

19. 5 - 2. 6. 2016

Městský úřad Louny

Litoměřice

19. 5 - 2. 6. 2016

Městský úřad Litoměřice

Nemocnice Chomutov

3.-16. 6. 2016

Nemocnice Chomutov

1 |