15 let Ústekého kraje

15 let Ústeckého kraje / Projekty / Cestovní ruch / Chrám Chmele a Piva v Žatci

Chrám Chmele a Piva v Žatci

Do svatostánku chmelařů za zábavou i poučením

Chcete se dozvědět, proč je žatecký chmel ten nejlepší na světě, přitom se nechat vyvézt výtahem na Chmelový maják s vyhlídkou, spatřit Chmelový orloj, ochutnat a seznámit se s výrobou proslulého českého moku, a přitom se nebát o zábavu pro své děti? To vše v jednom nabízí unikátní zábavní komplex Chrám Chmele a Piva, sahající svými kořeny do bohaté tradice světoznámého chmelařského regionu. Na vrchol Chmelového majáku  v podobě vyhlídkové věže vás dopraví výtah, uvnitř kterého čeká první překvapení ve formě 3D projekce. Z vyhlídkové plošiny věže majáku se nabízí pěkný pohled do okolí. Ve Chmelařském muzeu, které disponuje největší expozicí svého druhu na světě o vývoji chmelařství od středověku po současnost, se dozvíte tajemství jedinečnosti žateckého chmele. Na dětské návštěvníky zde čeká maskot muzea – chmelový skřítek Hop. Ačkoli to tak na první pohled nevypadá, děti si v chrámu přijdou na své. V labyrintu, který se nachází v budově starého skladu chmele, je pro ně ukrytý poklad chmelařského regionu. Asi velkým překvapením je pro návštěvníky Chmelový orloj, třetí největší v Čechách. Zřejmě málokterý z dospělých odolá po prohlídce muzea ochutnávce v místním minipivovaru či posezení v Pivovarském restaurantu, ve kterém nechybí dětský koutek. V blízkosti je navíc rozsáhlá Klášterní zahrada nabízející relaxační prostor s dětským hřištěm, fontánami a výběhy pro drobné zvířectvo. Za zhlédnutí stojí také renesanční sladovna, historický objekt ze 16. století, který sloužil více než 200 let jako obecní sladovna a dnes je v něm informační kancelář s prodejem suvenýrů, malé televizní studio pro děti, galerie moderního umění či přednáškový sál.